MK-foto.JPG
Ing. Miroslav KAVKA

nar: 16. listopadu 1962


Kontakt:

Voskovcova 6
779 00 Olomouc


email: kavkam.r@tiscali.cz

 

Vše kolem sbírky pivních etiket a pivovarů

18. července 2014
V červnu (11. a 12.) jsem se účastnil rockového festivalu v Holýšově pod názvem Pekelný ostrov, abych shlédl kapelu mého mládí Slade. :-) Když už jsem cestoval takovou dálku to bych nebyl já, abych toho nevyužil a nenavštívil nějaké město ke zdokumentování pivovaru. Měl jsem štěstí, protože od Holýšova je kousek do Stodu a do Staňkova. Tak jsem získal další úlovky pivovarů do mé soukromé sbírky. :-))
27. května 2014
Začátkem května jsme s manželkou trávili 3 dny na Novojíčínsku a to chata Svinec u obce Kojetín - pár kilometrů od Nového Jíčína. Navštívili jsme zříceniny Starý Jičín, Hukvaldy, zámek Kunín, Bartošovice a další.... No a obohatil jsem svou sbírku o nově zdokumentovaný pivovary v Hukvaldech. Též jsem nafotil místa, kde stávaly pivovary Bartošovice, Hukovice a Štramberk. Pivovar v Kuníně již také zbořen a to v srpnu 2013. No a nezapomněl jsem i navštívit soukromé pivovary ve Štramberku a Hukvaldech. Prima krátká dovolená .... :-)
 
20. srpna 2013
V sobotu 17. srpna 2013 jsem se rozhodl a naplánoval cyklovýlet po okolí města Uherského Hradiště, abych zdokumentoval místa, kde pivovary stály a pivovary spadající do tohoto okresu. Jedná se například o pivovary ve Velehradu, v Bílovicích atd.

23.března 2013
Skvělý to den. Jel jsem do Zlína na koncert skupin Gamma Ray a Helloween. Protože jsem jel autem, rozhodl jsem se spojit příjemné s užitečným. Kousek od Zlína se nachází obec Vizovice a Slušovice. Ve Vizovicích jsem zdokumentoval Panský pivovar a ve Slušovicích se jedná o dva minipivovary, které jsou již zrušené a to Bavor a Salvet. Ještě jsem stihl nafotit i Panský pivovar ve Zlíně - než se setmělo. A pak hurá na koncert, který stál za to!! :-)

29. září 2012
Zdavím návštěvníky svých stránek. Bohužel letní dovolená po pivovarech v oblasti Náchoda se nevydařila. Nemohl jsem však dopustit, abych nenašel čas na své kolečko a nespáchal jsem dovču za pivovary. Tentokráte jsem se rozhodl na část Orlicka. Vlak mě dopravil s kolem do Chocně a pak jsem našlapal za necelé 3 dny nějakých 150km a zdokumentoval některé bývalé pivovary v okrese Rychnov nad Kněžnou či Ústí nad Orlicí... Např: Borohrádek, Vamber, Žamberk, Potštej, Kostelec nad Orlicí atd... Celkem jsem do své sbírky zdokumentoval přes 10 dalších pivovarů.... :-)

4. srpna 2012
Sice trošku pozdě, ale přeci. :-) Chtěl bych zde poděkovat spolužačce (nyní I. Majerová) ze základní školy v Přerově, za její pochopení k mému koníčku. Bydlí v Rokycanech a se svým přítelem pořádají cyklovýlety po okolí. Při té příležitosti na mou prosbu pořídí pár snímků nejen bývalých pivovarů, ale také nových mikropivovarů v regionu a okolí. Já osobně nevidím reálnou šanci v nejbližší době tyto končiny navštívit, tak si velice vážím jejich spolupráce a ochoty! Již jste mohli vysledovat některé pivovary z jejich výletů - Šťáhlavy, Plasy, Kout na Šumavě .... MOC DÍKY! :-)

13. dubna 2012
No jaro už nám pomalinku začalo a tak jsem si řekl, že podniknu jednodenní výlet do Českého Brodu. Při té příležitosti jsem se také pěšky vypravil z Č. Brodu do nedaleké Kounice. Sice byla velikonoční neděle, ale měl jsem to štěstí, že jsem zde zastihl majitele a mohl si objekt zdokumentovat i zevnitř. Při focení pivovaru v Českém Brodě mě počasí moc nepřálo - stále nějaká sněhová chumelenice. No ce dá dělat. počasí se koupit nedá a to je dobře. při zpáteční cestě jsem se zastavil také v Kolíně. Bohužel zámecký pivovar byl uzavřen, tak jen zvenku.  

1. října 2011
V měsíci září po státním svátku jsem se konečně dostal a vydal se autem na dvoudení cestu, abych zdokumentoval některé pivovary v okrese Jeseník, Opava ... Nejvíce jsem se těšil do města Javorník, kde jsem od pana Rychlého z Informačního centra v Javorníku získal dvě unikátní fotky pivovarů. Jinak se můžete těšit na fotky i dalších pivovarů - Vidnava, Jindřichov,  Červená Voda, město Albrechtice ... :-) 

16. června 2011
Strávil jsem s manželkou skvělou cykloturistikou dovolenou v přírodní rezervaci "Česká Kanada", která se nachází v okrese  Jindřichův Hradec. Krásný to kraj, který mohu jen doporučit pro nadšence kola. Při té příležitosti jsem nafotil některé bývalé pivovary a musím poděkovat své manželce za její trpělivost. :-) Jedná se např. o pivovary - Drohořov, Nová Bystřice, Strmilov, Český Rudolec atd. Postupně v rámci svého volného času je zde zveřejním tak prosím o trpělivost.

18. května 2011
Chci zde a musím poděkovat panu Janu Pechánkovi z Čelákovic, který reagoval na moje amatérské stránky ohledně fotek pivovarů. Již 13 let dokumentuje objekty bývalých pivovarů a jeho zásluhou nyní mohu doplnit další pivovary, které bych samozřejmě asi nemohl všechny navštívit. Děkuji Vám Honzo!

Odkaz na jeho stránky naleznete pod složkou:

Užitečné odkazy - Sběratelé ...

FOTOGRAFIE TÝDNE :
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Deštná - 2011 (okr. Tábor)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Horní Benešov - (okr. Opava)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Jesenec - (okr. Prostějov)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Javorník-Biskupský - 2011 (okr. Jeseník)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Říkovice (okr. Přerov)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one