MK-foto.JPG
Ing. Miroslav KAVKA

nar: 16. listopadu 1962


Kontakt:

Voskovcova 6
779 00 Olomouc


email: kavkam.r@tiscali.cz

 

Vše kolem sbírky pivních etiket a pivovarů

GPS - kde pivovar stojí:  50°29'27.004"N, 15°8'7.589"E 
 

K tomuto pivovaru mám dvě zprávy - první dobrou a druhou -  jak je již pravidlem... :-)).

Letošní  dovolenou  jsme prožili v Českém ráji. Ubytováni jsme byli u přátel v Rovensku pod Troskami a veškerý volný čas jsme trávili obdivováním přírodních krás, jak na kole, tak i pěšky. Kromě tohoto programu jsme se  mj. setkali  dne 17. června 2009 na hradě Kost i s dlouholetým kamarádem mé ženy -  Vlastíkem,   bydlícího v Nové Vsi nad Popelkou.  Jinak také fandou cykloturistiky, lyžování  a milovníkem  pěnivého moku..o)) Bylo to milé setkání po několika letech, vše se skvěle vydařilo za krásného počasí. Tou špatnou zprávou je to, že jsem netušil o pivovaru na tomto hradě. Jaký však byl paradox, když jsem až doma zjistil, že jsme společně seděli, klábosili a popíjeli Gambrinus na zahrádce   „Občerstvení  u Rytíře", které se přímo nacházelo pod budovou pivovaru!!  Bohužel neznalostí věci jsem na místě nepořídil dostatečné množství fotodokumentace  tohoto doposud stojícího objektu. :-((
Tady jsem si dovolil vložit dvě fotky hradu, který mě opravdu uchvátil svou krásou a majestátností. Je to jeden z málo hradů, který byl vybudován v údolí a ne na kopci, jak bylo zvykem.

Abych se ujistil o mnou zjištěných faktech, obrátil jsem se emailem přímo  pana Macháčka - správce hradu, který mou domněnku potvrdil. Budova na pravé straně při vstupu na hrad (od obce Sobotka) a přiléhající budova, ve  které se nyní prodávají vstupenky a upomínkové předměty, jsou opravdu objekty již uzavřeného pivovaru!

Něco k historii hradu a málo k pivovaru
MINULOST
Bohužel, děkuji za příspěvek
SOUČASNOST
M. Kavka

M. Kavka

2009/01
M. Kavka

M. Kavka

2009/02
M. Kavka

M. Kavka

2009/03
FOTOGRAFIE TÝDNE :
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Deštná - 2011 (okr. Tábor)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Horní Benešov - (okr. Opava)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Jesenec - (okr. Prostějov)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Javorník-Biskupský - 2011 (okr. Jeseník)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Říkovice (okr. Přerov)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one