MK-foto.JPG
Ing. Miroslav KAVKA

nar: 16. listopadu 1962


Kontakt:

Voskovcova 6
779 00 Olomouc


email: kavkam.r@tiscali.cz

 

Vše kolem sbírky pivních etiket a pivovarů

Na svých stránkách se budu snažit zveřejňovat aktuální fotografie pivovarů v České republice, které jsem osobně nafotil, ale také ty,  které se mně podaří sehnat  různými cestami. Každopádně velmi rád zde zveřejním obrázky či fotky i za Vašeho osobního přispění. Je samozřejmostí, že s uvedením jména autora. Není opravdu v mých silách objet celou republiku a místa kde všude tyto objekty stojí. :- ))
Nechci zde také psát dalekosáhlé historie těchto pivovarů, jelikož se vše dá dohledat na internetu. Jednak na stránkách některých obcí či měst, samotných pivovarů (tady myslím fungujících) nebo na odkazech, které jsou přiloženy v rubrice "Užitečné odkazy" nebo u jednotlivých uveřejněných pivovarů.

         Věřím, že najdu pochopení pro tuto mou aktivitu a za přispění Vás, kteří jste tyto stránky objevili se mně podaří získat další fotografie, někdy tak nádherných architektonicky řešených budov. Bohužel spousta pivovarů je již srovnáno se zemí, ale stále některé stojí a bylo by škoda je nezachytit pokud jsou již dopředu určené k demolici či přestavbě. Jsem názoru, že je třeba uchovat tyto památky pro další generaci, protože si myslím, že český národ je přeci jen pivařský ..... no ne? :- )))

Pokud bude mít někdo zájem o mé fotografie - rád pošlu v originální velikosti...

Abych uvedl na pravou míru přiřazení pivovarů a neuváděl některé v omyl, tak používám zařazení okresů do jednotlivých krajů podle územního členění z roku 1960. Tak máme vytvořené Katalogy pivních etiket, podle kterých sbíráme. U každého kraje jsem dal odkaz na stránky - jak byly okresy dříve a kam spadají nyní.

 

FOTOGRAFIE TÝDNE :
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Deštná - 2011 (okr. Tábor)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Horní Benešov - (okr. Opava)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Jesenec - (okr. Prostějov)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Javorník-Biskupský - 2011 (okr. Jeseník)
M. Kavka

M. Kavka

Pivovar Říkovice (okr. Přerov)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one